Ковельська міськрада підтримала проєкт рішення щодо “вагнерівців”, ініційований “Європейською Солідарністю”

Ковельська міська рада підтримала проект рішення щодо “вагнерівців”, підготовлений фракцією Європейської Солідарності.

Про це написав депутат Волиньради Сергій Кошарук на своїй сторінці у Фейсбук.

“Враховуючи зізнання Зеленського, цікаво, яку відповідь нададуть адресати звернення – рішення Ковельської міської ради!?Президенту України Володимиру ЗеленськомуГолові Верховної Ради УкраїниДмитру РазумковуЗВЕРНЕННЯщодо зволікання з розслідуванням, встановленням та притягненням до відповідальності осіб, винних у зриві спецоперації із затримання «вагнерівців»Згідно матеріалів доступних у медійному просторі відомо про зрив спецоперації щодо затримання бойовиків ПВК «Вагнер» у результаті витоку інформації після доповіді 24 липня 2020 року представниками ГУ розвідки Міноборони і СБУ на нараді в Офісі Президента”, – пише депутат.

Він зазначає, що такі дії можна кваліфікувати як державну зраду.

“3 серпня 2020 року в Офісі Президента на ще одній нараді тодішній начальник ГУ розвідки Міноборони Василь Бурба заявив, що операція провалена і причина цьому – зрада. Василь Бурба вимагав почати перевірку всіх, кому було відомо про операцію. Від тоді нам не відомо про будь-які рішення керівництва країни щодо перевірки президентського оточення на предмет державної зради за передачу секретної інформації та зрив спецоперації. Більше того Зеленський звільнив Бурбу і призначив нового начальники ГУР.Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки у вересні 2020 року рекомендував ВРУ розглянути проєкт постанови про створення ТСК щодо розслідування справи бойовиків ПВК «Вагнер». Але слідчу комісію до цього часу так і не створили”, – пояснив Сергій Кошарук.

“Натомість ми спостерігаємо замовчування про справу ПВК «Вагнер», відсутність дій зі сторони владної вертикалі та уникання Зеленським теми зливу інформації з Офісу Президента. Тривале ігнорування питання створення ТСК тільки посилює підозри, що серед вищого керівництва України є ті, які здатні продавати національні інтереси. Ми переконані, що створення парламентської тимчасової слідчої комісії з встановлення істини в цій справі є надважливим питанням національної безпеки.Центральна влада всіма способами намагається приховати конфлікт та скандал навколо зливу спецоперації чотирьох країн відносно ТВК «Вагнера». Це підриває довіру до України, внаслідок чого ми можемо втратити підтримку Заходу у боротьбі з агресором. Такі ризики є особливо небезпечними в умовах ескалації конфлікту, що ми спостерігаємо останнім часом.Питання державної зради дійсно турбує громадян і активна громадськість та депутатський корпус будуть законними методами добиватися притягнення винуватців до повної відповідальності”, – додав представник “Європейської Солідарності”

Тож Ковельська міська рада закликає:- невідкладно прийняти постанову про утворення ТСК щодо розслідування справи бійців приватної військової компанії «Вагнер», з обов’язковим широким представленням усіх фракцій, насамперед опозиційних;- забезпечити об’єктивне розслідування цієї справи;- на період розслідування забезпечити державну охорону свідків у даній справі, в тому числі Василя Бурби.