У Шацькій селищній раді озвучили звернення до Уряду щодо субсидій

Сьогодні на сесії Шацької селищної ради голова фракції “Європейська Солідарність” Неля Сацюк озвучила звернення до Кабінету Міністрів України щодо системи призначення субсидій.

Вже на наступному пленарному засіданні текст звернення буде проголосований депутатським корпусом.

«Європейська солідарність» вимагала негайного скасування постанови Уряду щодо нового механізму субсидій. І повернення до запровадженої нашою владою у 2015-18 роках системи субсидій, в тому числі і переоформлення всім субсидіантам належних їм допомог автоматичному режимі, без подачі нових заяв і декларацій.

Сьогодні, під нашим тиском і виконуючи вимоги «Європейської солідарності», Уряд вніс суттєві зміни до своїх постанов. І тепер для 85% по субсидіях субсидіантів вона буде призначена в автоматичному режимі.До 100 тисяч гривень (із 56750) була збільшений розмір депозитів після якого людина втрачає право на субсидії.Управлінням соцзахисту надано право, замість місцевих комісій призначати субсидії в особливих випадках, спірних ситуаціях.

Але «Європейська Солідарність» уважно й далі слідкувати за «наперсточниками» у владі. Потрібно негайно зняти ажіотаж навколо управлінь соцзахисту і дати можливість фахівцям в автоматичному режимі переоформити субсидії людям на новий термін.

Біля півмільйона українців на думку Уряду мають все ж подати заяви в управління соцзахисту. Для цього влада має негайно:

– надіслати поштою нові форми заяв і декларацій адресно до тих, хто має їх заново подавати;

– забезпечити комфортні умови для прийому громадян, включаючи заходи безпеки від зараження на короновірусу;

– невідкладно також оновити програмне забезпечення місцевих органів влади для автоматичного розрахунку субсидій на новий сезон.

Верховній Раді необхідно терміново внести зміни до державного бюджету України 2021 р. з метою збільшення на 10 млрд. грн. видатків на субсидії. Збільшення видатків здійснити за рахунок зменшення фінансування Офісу Президента, Верховної Ради України, Кабінету міністрів України, Офісу Генерального прокурора та зменшення корупційних проектів в програмі «Великого крадівництва».

Вимагаємо також притягнення до відповідальності осіб, які ініціювали внесення на розгляд Уряду постанови, що обмежувала право українців на соціальну допомогу і створила напругу у суспільстві.Саме тому відповідні звернення ініціюються по всіх радах Волинської області, зокрема у Зимнівській сільській раді.