У Володимир-Волинській міській раді зареєстрували зверення щодо субсидій

Депутати фракції “Європейська Солідарність” у Володимир-Волинській міській раді стурбовані через звуження соціальних прав українців, яке продовжує команда Володимира Зеленського. Тому ініціюють звернення щодо належної організації та забезпечення виплат субсидій

Відповідний проєкт звернення був поданий та зареєсторваний у Володимир-Волинській міській раді у вівторок, 19 травня.

У зверненні до Президента України, Голови Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України стосовно зміни системи призначення субсидій для українців депутати вимагають :

– скасувати постанову щодо нововведень в оформленні та призначенні субсидій;

– переоформити субсидії в автоматичному режимі;

– здійснювати призначення субсидій, використовуючи бази даних органів державної влади

– повернути нормативи нарахування субсидій, які діяли в опалювальні періоди 2016 – 2018 років;

– внести на розгляд Верховної Ради України проєкт Змін до Закону про держбюджет на 2021 рік з метою додаткового фінансування програми субсидій в Україні.

«Команда Володимира Зеленського продовжує звуження соціальних прав українців. З 1 травня 2021 року Уряд Зеленського – Шмигаля запровадив по суті нову систему призначення субсидій для українців, а саме: кожна родина, яка отримує субсидію, для її переоформлення повинна заново здати заяву і декларацію доходів і видатків. Тобто близько 3 млн родин зобов’язані знов збирати купу паперів, довідок та виписок для того, щоб отримати допомогу від держави.

Ще одним ударом для субсидіантів стало рішення Уряду ліквідувати комісії місцевих органів влади щодо призначення субсидій. Ці комісії розглядали різні життєві ситуації претендентів на субсидії, винятки з правил та особливості кожної родини.

Слід зазначити, що після докорінної реформи системи субсидій командою Петра Порошенка з 2015 року, субсидію можна отримати лише за заявою громадянина, а переоформлення субсидій здійснювалось автоматично, без зайвих паперів та тяганини», – йдеться у зверненні

«У такий тяжкий для українців час, на тлі жорстоких карантинних заходів, Уряд Зеленського постійно закликає до самообмежень та дотримання норм самоізоляції людей старшого віку, а по іншу сторону – «заганяє» цих самих людей у черги, скупчення, нервову атмосферу переоформлення субсидій в управліннях захисту, місцевих органах влади.

Все це підтверджує лише один факт, що мета нинішньої влади – не допомогти українцям у непрості часи пандемії, шаленого підвищення цін, тарифів на житлово-комунальні послуги, газ та електрику для населення, а лише зекономити кошти на зубожінні українців, суттєво скоротити кількість субсидіантів та спрямувати «зекономлені» кошти на корупційні схеми типу «Великого керівництва», – зазначається в документі.