Депутати Рожищенсьої міськрада проголосували запит “Європейської Солідарності” щодо субсидій

На сесії Рожищенської міської ради депутати одноголосно проголосували запит фракції “Європейської Солідарності” щодо нововведень в оформленні та призначенні субсидій.

Запит буде надіслано Голові Луцької районної державної  адміністрації Волинської області

Текст запиту подаємо без змін.

До нас, як депутатів великої міської територіальної громади, звертаються виборці із питанням, чи будуть вони і надалі отримувати субсидію на покриття витрат на житлово-комунальні послуги.

Не дивлячись на значене зростання вартості комунальних послуг, впровадження жорстких карантинних обмежень, продовжується звуження соціальних прав мешканців Рожищенської територіальної громади.

Після перенесення термінів широко розрекламованого підвищення пенсій та мінімальної зарплати, скасування підвищень зарплат вчителям та медикам, відсутності індексацій пенсій чорнобильцям, військовим пенсіонерам, науковцям та іншим, під «каток» антисоціальної політики потрапили найменш захищені верстви населення субсидіанти.

З 1 травня 2021 року Уряд запровадив по суті нову систему призначення субсидій для українців.

Так, зокрема, кожна родина, яка отримує субсидію, для її переоформлення повинна заново здати заяву і декларацію доходів і видатків. Тобто близько 3 млн родин зобов‘язані знов йти на поклон до чиновників, принести купу папірців, довідок та виписок для того, щоб отримати допомогу від держави.

Особливо цинічно це виглядає на тлі жорстких карантинних заходів у країні. З одного боку влада постійно закликає до самообмежень та дотримання норм самоізоляції людей старшого віку. З іншого – заганяє цих людей у черги, скупчення, нервову атмосферу переоформлення субсидій в управліннях соцзахисту, місцевих органах влади.

Слід зазначити, що у 2015 році субсидію можна було отримати лише за заявою громадянина. А переоформлення субсидій відбувалося АВТОМАТИЧНО. Без потреби подачі нових заяв, стояння в чергах та подання нових декларацій і довідок.

І все це фактично зруйновано. Ще одним ударом для субсидіантів стало рішення Уряду ліквідувати комісії місцевих органів влади щодо призначення субсидій. Ці комісії розглядали різні життєві ситуації претендентів на субсидії, винятки з правил та особливості кожної родини.

Станом на сьогодні – біля 40% субсидій було призначено саме цими комісіями. Ліквідація комісій призведе до втрати права на отримання допомоги від держави значної кількості українців.

В таких діях ми вбачаємо мету влади  – не допомогти українцям у непрості часи пандемії, шаленого підвищення цін, тарифів на ЖКП, газ та електрику для населення.

З огляду на це, вимагаємо негайно:

– провести аналіз кількості субсидіантів у Луцькому районі, вивчивши  реальну можливість та доречність складання ними нових заяв з розширеним пакетом документів, враховуючи дотримання карантинних обмежень;

  • підготувати та подати звернення райдержадміністрації до уряду та відомчого міністерства про негайне скасувати постанови щодо нововведень в оформленні та призначенні субсидій та запровадження порядку автоматичного переоформлення субсидій з поверненням нормативів нарахування субсидій, які діяли в опалювальні періоди 2016-18 років