“Дозволів на міжнародні вантажні перевезення катастрофічно не вистачає”, – Іван Мирка

В Україні в значній кількості не вистачає дозволів на міжнародні вантажні перевезення, про що повідомили представники Волинської торгово-промислово палати на засіданні постійної комісії ї з питань міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій розповіли про ситуації у сфері міжнародних перевезень.

Депутат Іван Мирка, який є членом цієї комісії, розповів, що кількість виданих дозволів у 2014 році в порівнянні з нинішнім критично зменшилась.

«На депутатській комісії облради ми розглядали декілька питань і одне із цікавих питань було щодо вантажних перевезень до Республіки Польща, а саме те, що катастрофічно не вистачає дозволів на міжнародні перевезення.

Як проінформували наші колеги із Волинської торгово-промислової палати та представники Укртрансбезпеки а також бізнесу, що в цьому році критично зменшилась кількість дозволів. Якщо раніше це було 260 тисяч, то в цьому році лише 160 тисяч дозволів на виїзд для вантажних перевізників. Це надзвичайно мало. Всі звертаються куди можуть але нічого не відбувається. І вже дійшло до того, що люди звертаються в обласну раду, щоб ми допомогли своїм авторитетом підсилити їхні прохання про врегулювання цього питання. На мою думку, як професіонала в цій галузі, наш уряд просто програв раунд переговорів з Польщею. Чи то у зв’язку зі своєю не компетенцією, чи можливо не виконання якихось своїх зобов’язань з Польщею. І за того Польща вживає до нас отакі контрзаходи.

Тому в цьому випадку ми вирішили підготовити відповідне звернення, яке буде мати в собі таку складову як чіткі пропозиції для того, щоб ми могли отримати такі дозволи. Тобто зміни в законодавство, яке встановить паритет відповідальності польського-українських перевізників перед законодавством при порушенні. І, відповідно, звернення до профільних комітетів ВРУ і Міністерств, щоб вони опрацювали ці всі питання і прийняли рішення аби в подальших переговорах добилися для нас більшої кількості дозволів на вантажні перевезення», – прокоментував розгляд питання Іван Мирка.