Луцька райрада проголосувала зверення “Європейської Солідарності” про визнання виборів на ОВО №87 недійсними

Луцька районна рада проголосувала зверення депутатів “Європейської Солідарності”щодо визнання виборів на Івано-Франківщині недійсними.

“Події, які відбувалися в одномандатному виборчому окрузі № 87 в Івано-Франківській області, неможливо назвати проявом безпосередньої демократії, а самі вибори – вільними та демократичними. Те, що діялося впродовж виборчої кампанії, а особливо з 28 березня по 04 квітня 2021 року, – можливий підкуп виборців, перерахунок бюлетенів та встановлення результатів виборів під дулами автоматів військового спецпідрозділу, тиск вищих посадових осіб, погрози, шантаж, підкуп і мовчазна згода та бездіяльність Центральної виборчої комісії – фактично є призначенням, а не виборами народного депутата України.

Під час сумнівного, з точки зору законодавства, перерахунку бюлетенів на деяких дільницях ТВО № 87 голова окружної виборчої комісії вчинив грубі порушення законодавства про вибори. Зокрема, він перервав засідання ОВК, яке згідно із законодавством повинно бути безперервним, закрив приміщення ОВК, в якому зберігалася виборча документація з дільниць, та позбавив можливості всіх членів комісії перебувати в приміщенні ОВК.

Зранку 1 квітня 2021 року о п’ятій годині будівлю, в якій знаходиться ОВК, оточили бійці спецпідрозділу СБУ, які вивели з приміщення ОВК офіційних спостерігачів, довірених осіб кандидатів у депутати, журналістів та представників громадських організацій, які в межах своїх статутних завдань здійснювали спостереження за виборчим процесом. Після повернення членів окружної виборчої комісії до приміщення були виявлені зміни в розміщенні мішків з виборчою документацією та порушення їх опломбування, що свідчить про проникнення невідомих осіб в приміщення ОВК та втручання в документацію дільничних виборчих комісій в нічний час, коли приміщення протягом шести годин перебувало під контролем тільки спецпідрозділу СБУ.

Під час перерахунку бюлетенів представники дільничних виборчих комісій заявляли про ознаки втручання у виборчу документацію – перепакування, підроблені підписи, пошкоджені пакети з бюлетенями. Зважаючи на це, вони викликали поліцію та надали свої свідчення. Подальший перерахунок підтвердив, що частина бюлетенів зникла або була викрадена. Підробка та пошкодження виборчої документації, аж до крадіжки виборчих бюлетенів, підміна контрольних листів, неправомірне та безпідставне вилучення документів, публічне залякування та знущання над членами виборчих комісій – усі ці дії фактично спотворили результати волевиявлення громадян на проміжних виборах народного депутата України в територіальному виборчому окрузі № 87.

Луцька районна рада й надалі буде захищати демократію, свободу та вибір народу України усіма законними методами і способами. Ми, депутати Луцької районної ради, станемо поряд, підтримаємо та забезпечимо кожного, хто захищатиме не тільки від зовнішньої агресії, але й від внутрішніх ворогів України. Безвідповідальні, ганебні дії народних депутатів України від фракції політичної партії «Слуга Народу» у Верховній Раді України не можуть і не будуть залишені поза увагою всього народу України, оскільки порушені Конституція України та Закон України «Про статус народного депутата України».

Зважаючи на вищевикладене, вимагаємо:

1. Проведення об’єктивного розслідування фактів грубих порушень чинного законодавства України суб’єктами виборчого процесу на проміжних виборах народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі № 87 та притягнення їх до відповідальності.

2. Дати належну правову оцінку діям спецпідрозділу СБУ в приміщенні окружної виборчої комісії територіального виборчого округу № 87.

3. Забезпечення об’єктивного розслідування фактів незаконного проникнення у приміщення окружної виборчої комісії територіального виборчого округу № 87 та притягнення до відповідальності осіб, які викрали виборчу документацію.

4. Перевірити на предмет наявності складу ознак кримінального правопорушення в діях народних депутатів України, які перебували в окружній виборчій комісії одномандатного виборчого округу № 87.

5. Визнати вибори народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі № 87, проведені 28 березня 2021 року, недійсними та оголосити повторні вибори народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі № 87.”, – йдеться у тексті звернення.