Депутати “Європейської Солідарності” ініціюють відновлення потяга Ковель-Хелм

Постійна комісія Волиньради з питань міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій, ініціює відновлення потяга Ковель – Хелм.

За ініціативи Іван Мирка, голова комісії Юлія Вусенко запропонувала підготувати проєкт звернення до “Укрзалізниці”, ОДА та відповідних Міністерств про відновлення потяга. Під час засідання депутатської комісії начальниця управління транспорту та зв’язку ОДА Наталя Остапович повідомила, що у 2019 році потяг був скасований. Як пояснили в “Укрзалізниці”, причиною стали вимоги польських митників сплачувати податок за перевезення палива в баках українських дизель-потягів. Адже, відповідно до польського законодавства, якщо в баку поїзда є понад 200 л палива, то весь надлишок підлягає оподаткуванню. Посилаючись на цю норму, польські митники виписували штрафи та погрожували арештом рухомого складу.

«Неприємно був вражений тим, що профільне управління транспорту і зв’язку Волинської ОДА не включило цю роботу в жодну існуючу програму і відповідно не проводить жодних заходів, адже зі слів Наталі Остапкович це не їх повноваження. Це слід негайно виправити. (дивно, коли я керував цим підрозділом – це були наші повноваження про що свідчить пункти Положення управління та листи ОДА про відновлення руху які готували зазначенне управління», – написав на своїй сторінці Іван Мирка.