На Волині фіксують порушення на ДВК

На Волині на дільницях для голосування не вистачає скриньок і кабінПро порушення, зафіксовані у день голосування на місцевих виборах, інформує Громадянська мережа ОПОРА https://www.oporaua.org/region-news?region=volin

На виборчій дільниці №070960 у селі Залісся Ковельського району виборець проголосував поза межами кабіни для голосування. Це зробив член дільничної виборчої комісії. Відповідно до Виборчого Кодексу України, виборчий бюлетень заповнюється виборцем особисто в кабіні для таємного голосування (ст.248, ч.5).

На дільниці №070719 у селі Цміни Камінь-Каширського району є 3 кабіни для голосування. Також є лише 2 великі та 2 малі скриньки для голосування.У селі Піски Луцького району на дільниці №070128 (середня) не вистачає і кабін, і скриньок. Тут розміщені 3 кабіни, 2 великих виборчих скриньки, а також 2 малих.

Недостатньо виборчих скриньок на дільницях: №070734 у селищі Ратне Ковельського району, №070558 у селі Невір Камін-Каширського району, №070960 у селі Залісся Ковельського району.Відповідно до частини 5 статті 62 Виборчого кодексу України приміщення для голосування повинно бути обладнане достатньою кількістю кабін для таємного голосування. Для малих виборчих дільниць кількість таких кабін повинна бути не менше двох, для середніх – не менше чотирьох, для великих – не менше шести.Згідно із частиною 6 статті 62 Виборчого кодексу України кожна виборча дільниця забезпечується необхідною кількістю виборчих скриньок – стаціонарних (великих) та переносних (малих).

Мала виборча дільниця повинна мати не менше двох стаціонарних виборчих скриньок, середня – не менше чотирьох стаціонарних виборчих скриньок, велика – не менше шести стаціонарних виборчих скриньок. Кожна виборча дільниця повинна мати не менше двох переносних виборчих скриньок.На дільниці №071004 у Ковелі не вистачає скриньок – на великій дільниці є 4 стаціонарні скриньки. Окрім того, в приміщенні для голосування кабіни розташували впритул до гардеробної, тож у них немає суцільної задньої стінки. Також перед входом у приміщення є сходинки, однак пандуса нема.Також немає пандусів на дільницях: №070901 у с. Кульчин, №070744 у с. Заброди Ковельського району, №070457 у с. Юнівка та №070182 с.Іванівка Володимир-Волинського району, №070990 у Ковелі – тут пандус також необхідний всередині приміщення.

Сьогодні зранку у селі Пнівне Камінь-Каширського району бюлетені для голосування у сейфі транспортували із приміщення сільради до будівлі дільниці №07024, що розташована у клубі. За словами спостерігача, сейф був опечатаний.Відповідно до частини 12 статті 242 Виборчого кодексу України територіальна, дільнична виборча комісія забезпечує збереження та охорону отриманих виборчих бюлетенів. Виборчі бюлетені зберігаються у приміщенні виборчої комісії в закритому сейфі (металевій шафі чи окремій кімнаті), який (яка) опечатується стрічкою з проставленням на ній підписів усіх присутніх на засіданні комісії та печатки комісії. Сейф (металева шафа чи окрема кімната) постійно (до передачі бюлетенів дільничним виборчим комісіям або до дня голосування) перебуває під охороною поліцейських, а в разі необхідності, за зверненням територіальної виборчої комісії – співробітників Служби безпеки України.