Ольга Нечипорук: «Виховання патріотизму у молодого покоління вважаю невід’ємною і основною складовою у формуванні свідомого громадянина держави Україна»

Ольга Нечипорук директор комунального опорного навчального закладу “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с.Переспа”, Рожищенського району, Волинської області

Щодо вибору професії у мене не було сумнівів,бо починаючи з 8-го класу я усвідомлювала,що хочу бути вчителем .

 Захоплення української літературою та мовою з’явилося ще в середній школі, дякуючи моїм вчителям,особливо вдячна за високий рівень викладання  та виховання патріотизму своїй вчительці української мови та літератури Гошовській Марії Василівні.

Після закінчення навчання у Самбірському педагогічному училищі (1986р.), де отримала диплом вчителя початкових класів, я свідомо продовжила навчання у Луцькому педагогічному інституті  на  факультеті «Українська філологія». Дехто тоді дуже дивувався моєму вибору,адже після навчання на факультеті «Російська філологія» у часи існування Радянського Союзу,колеги –вчителі російської мови і літератури отримували на багато вищу заробітну плату.

    У 2005 році призначена на посаду директора «ЗОШ І-ІІІ ст. с. Переспа» – найбільшого сільського закладу середньої освіти у районі за чисельністю учнів.

   Очоливши сільську школу, я намагаюсь створити комфортне освітнє середовище для учнів та педагогів.(Наш заклад освіти є унікальним,бо навчаються у ньому на сьогоднішній день  340  учнів з 13 сіл Рожищенського та Ковельського районів). На даний час маємо 18 класів-комплектів, середня наповнюваність 19 учнів.

 Найперше з чого я починала свою роботу на посаді директора -заміна котлів опалення та заміна теплотраси від котельні до школи, Бувало, в зимовий періодучні сиділи на уроках в зимових пальтах і рукавицях. Згодом  підвезення учнів до школи та назад додому стало здійснюватися шкільним автобусом, Замінили всі вікна у навчальних приміщеннях на енергозберігаючі,придбали п 20 компютерів та 10 ноутбуків,закупили все навчальне обладнання для кабінетів біології та географії, Маємо 2 мультимедійні дошки.

Навчання у закладі здійснюється за допомогою сучасних освітніх технологій.

Учні закладу є переможцями та призерами районних та обласних предметних олімпіад.Футбольна команда школи була переможцем в області Всеукраїнського конкурсу «Шкіряний м’яч».Організовуємо екскурсії для вивчення історії і культури рідного краю : с. Колодяжне , м. Луцьк, м. Остріг.м. Львів,Київ,Карпати, м. Рівне,м. Трускавець.

Виховання патріотизму у молодого покоління вважаю невід’ємною і основною складовою  у вихованні громадянина держави Україна .

Учнівський і трудовий колектив закладу неодноразово займався волонтерською діяльностю (допомага    воїнам  учасникам АТО у Донецькій і Луганській областях)

Ми ідемо в ногу з часом,адже створили ОПОРНИЙ заклад освіти. Чекаємо на нове обладнання для харчоблоку,за програмою уряду для опорних шкіл.

   Звичайно, є над чим працювати.Попереду ще багато завдань.які, я сподіваюсь, ми успішно вирішимо разом з громадою..

 Для мене надзвичайно важливим є питання розвитку освіти у новоствореній громаді ,особливо, у сільській місцевості. Мій досвід показує,що більше уваги місцевій владі треба приділяти проблемам сільської школи: покращення матеріально-технічної бази шкіл,придбання шкільних автобусів, розвиток позашкільної освіти на селі .

Кандидатка в депутати Рожищенської міської ради по округу №3 (Топільненська, Кобченська, Пожарківська, Сокільська, Навізька, Мильська, Літогощанська, Переспівська, Тихотинська, Рудко-Козинська сільські ради) від ПП «Європейська Солідарність». 53 роки, освіта вища. У 1992 році закінчила Луцький педагогічний інститут ім. Лесі Українки за спеціальність «вчитель української мови та літератури».  Директор комунального опорного навчального закладу “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с.Переспа”, Рожищенського району, Волинської області. Проживає в селі Переспа.