Юлія Вусенко про ситуації з відкриттям в пологовому будинку госпіталь для хворих на Covid-19.

Депутати Луцької міської ради у четвер, 15 жовтня, більшістю депутатського корпусу прийняли рішення про створення тимчасового інфекційного стаціонару для лікування хворих на Covid-19 у Луцькому клінічному пологовому будинку

Депутатка Луцької міської ради Юлія Вусенко вважає, що рішення про пологовий винесли публічно дуже поспіхом.

«Сесію зібрали і більшістю «за майбутнє», колишніми укропами, а точніше прислужниками за майбутнє проголосували, хоча лікарі просили цього не робити і мешканці міста теж не підтримують це, як остаточний варіант», – написала Юлія Вусенко.

«Потім виконавчий комітет звернувся в поліцію, написавши заяву на можливо ймовірний злочин керівника!!! і я вперше за п’ять років побачила, як поліція «контролює виконання рішення міської ради»! Після розмови з керівником вони просто наглядачами стояли, бо попередили , що будуть стояти поки рішення не виконають», – зазначила депутатка.

Юлія Вусенко повідомила, що вчора, 16 жовтня, під наглядом поліції всі поверхи персонал пологового звільнили.

«Жінки медсестри та медперсонал носили ліжка і звільняли палати, які так довго робили найкращими в області для породіль», – написала в своєму дописі Юлія Василівна.

«Хто завтра поїде народжувати в заклад, де поряд хворі на таку інфекцію, маючи ще перенатальний в місті? очевидно – ніхто. Тобто, очікуємо переповнення перенатальнийого і лікарів без роботи – в пологовому! На 16.00 зібрана була нарада в ОДА, де була я і можу озвучити, що керівниця закладу госпіталю інвалідів війни сказала, що не проти ковідного лікарні на базі її шпиталю, зауваживши, що потрібно доробити непрацюючий другий ліфт, довстановлювати кисневі точки і відокремити живлення під лікарню, бо сьогодні їхні потужності є замалими. Тобто- сім місяців ми не робили нічого для оснащення і напрацювання варіантів додаткових ліжко-місць знаючи ще в січні про другу хвилю хвороби Ковід-19», – додала депутатка.

Юлія Вусенко написала, що саме по цій причині прийшли в готовий, один з найкращих в Україні пологових будинків, і зухвало нагинаючи колектив говорять, що цей ковідний центр буде в пологовому!

«А лідер партіі За майбутнє при цьому, ще й на плюсах в передачі право на владу піариться створеним ним шпиталем на 200 місць, не уточнюючи, що персонал без роботи і породіллі в небезпеці! В небезпеці густонаселений мікрорайон та ще й люди, що лежать в обласній клінічній лікарні. Логіки, окрім версії, що питання в приміщенні, яке після ковіду пологовому не віддадуть, я особисто – не бачу», – пояснила політикиня.

«Хвала Богу Боголюби не переповнені. Тому, не бачу перешкод для реалізації питання розміщення ковідного шпиталю в окремо стоячому госпіталі інвалідів війни!!!

А, і на останок – чули б ви як бідкалися голова обласної ради і голова обласного управління охорони здоров’я разом із ведучим сесії Луцьк ради Григорієм Олександровичем, що вони просто цілодобово працювали весь цей час і тому сьогодні у нас ось такий є ідеальний варіант для випадку збільшення кількості хворих, – зазначила депутатка.

«Соромно і дуже сумно. А ще досить показово! Показове голосування, показове одноособово прийняття рішення, показово не бачать і не хочуть зробити варіант розміщення в менш густонаселеному мікрорайоні та ще й в окремо стоячому приміщенні при згоді керівника і це прикриваючись тим, що ми в небезпеці! Так, я теж дуже переживаю, щоб кількість захворювань була для нас посильною і ми змогли контролювати ситуацію! Так, мої близькі люди і знайомі померли уже від цієї хвороби і я знаю, що це біда», – написала Юлія Вусенко.

«Але породілля, маленька новонароджена дитина, вагітна жінка – це в цілому світі пріоритет і тому я не згідна із такими нічим не обґрунтованими рішеннями і такими діями луцької міської ради! Додам – керівницею ковідного шпиталю буде Лариса Духневич», – підсумувала депутака.