Мандруй Україною: Зимненський монастир

Особливе місце серед духовних релігійних центрів України посідає Святогірський Свято-Успенський жіночий ставропігійний монастир. Ще в десятому столітті у цих краях ревно молився святий рівноапостольний князь Володимир.

Розташований монастир на Волині, в селі Зимне, саме тому має ще одну, коротку назву – Зимненський. Найбільшою святинею тут є чудотворна ікона. Окрім молитовного життя, черниці ще й багато працюють фізично: на землі і в саду, в пекарні і пташнику. Адже забезпечувати всім необхідним і себе, і прочан, і нужденних – це один із головних принципів Зимненського монастиря.

Святогірський Свято-Успенський Зимненський монастир є одним із найдавніших на території України. Вчені припускають, що єпархію у місті Володимирі-Волинському заклав Володимир Святославич, а монастир постав у 992 – 993 роках. На околицях обителі зберігся стародавній земляний вал домонгольської доби. Отже, Святогірський монастир був своєрідною фортецею на західних рубежах Русі.

На території Успенського собору, окрім монастиря, розміщені Свято-Троїцький храм, храм святої Юліанії, печери, келії, трапезна з церквою-каплицею, паломницькі приміщення і величезні господарські приміщення та сади. За станом на сьогодні тут мешкає сорок монашок.