Мандруй Україною: Оконські джерела

Справжнім дивом Волині називають Оконські джерела – озера в селі Оконськ Маневицького району, в яких б’є два фонтани води з землі. Площа 0,53 га. Вода в Оконських джерелах дуже цілюща це підтверджують і факти, і легенди.

Оконські джерела – це два ключа, які утворилися в Оконську Волинської області. З них б’є дуже чиста цілюща вода. Вода б’є з глибини трьох метрів, і з цих ключів піднімається близько двохсот літрів води в секунду. Зрозуміти, де саме б’ють джерела нескладно: на поверхні води озера в тих місцях утворюються невеликі горбки.

Вода в озерах весь час однакової температури, в незалежності від пори року показники залишаються в рамках 7 – 9 градусів.

Місця, в яких вода цілий рік тримає одну і ту ж температуру називають “вікнами”, звідси і назва джерел, річки, яка витікає з озера, і навіть населеного пункту.

Підтвердженням того факту, що вода з Оконських джерел кришталево чиста є вельми незвичайний вид діяльності жителів населеного пункту. Вони розводять форель. Як відомо, ця риба дуже вибаглива, тому її зустріти можна лише в найчистіших гірських річках, а спроби розведення її в не дуже чистих водоймах завжди закінчуються провалом. А в Оконську форель почуває себе чудово.

Тож, буваючи на Маневичині, обов’язково відвітайте Оконські джерела!