Волинські обласні лікарні отримали ІФА-тести від Фонду Петра Порошенка

3 червня 1400 тестів для імуно-ферментного аналізу надійшли до обласних лікарень Волині від Фонду Порошенка. Представники Волинської територіальної організації партії «Європейська Солідарність» передали тести до медичних установ.

Голова Волинської територіальної організації партії Європейська Солідарність Іван Мирка та члени Ради обласного партійного осередку Тарас Яковлев та Сергій Григоренко відвідали КНП «Волинська обласна клінічна лікарня» та КП «Волинське обласне дитяче територіальне медичне об’єднання», щоб передати ІФА-тести та ознайомитися із поточною ситуацією в лікарнях.

Волинська обласна клінічна лікарня отримала тисячу тестів для імуно-ферментного аналізу. Медичний директор установи Микола Галей подякував Фонду Порошенка за надану підтримку і зазначив, що завдяки таким тестам персонал лікарні зможе швидко вирішувати ситуації із пацієнтами, що потребують оперативного втручання, адже усі, хто звертаються до медичної установи попередньо проходять тести на COVID-19.

«За нашим алгоритмом дій, використовуючи ІФА-тести, ми зможемо в короткий час визначати хворих на ранніх стадіях і тих, що вже перехворіли на коронавірус. Якщо до нас надходить пацієнт із позитивним тестом, ми зможемо швидко направити його для проходження лікування від COVID-19. Ці тести допоможуть нам в більш якісній організації нашої роботи в умовах пандемії, адже ми повинні правильно лікувати усіх хворих» – розповів Микола Галей.

Волинське обласне дитяче територіальне медичне об’єднання отримало 400 ІФА-тестів. У ході розмови із головою комісії з реорганізації медичного закладу Олегом Лопатіним представники «Європейської Солідарності» дізналися про актуальні питання функціонування лікарні в умовах епідемії.

«У зв’язку зі складною ситуацією, яка склалася внаслідок епідемії коронавірусу, тестування набуває великого значення. Чим більш воно масове – тим краще можна оцінити масштаби поширення цієї хвороби. Враховуючи те, що наразі тести в достатній кількості державою не забезпечуються, благодійна допомога від Фонду Петра Порошенка у вигляді чотирьох сотень тестів сприятиме покращенню нашої роботи та більш ефективному виявленню хворих на COVID-19. Також це дасть можливість краще оцінити ситуацію в нашій медичній установі, оскільки вже розпочалася планова госпіталізація хворих, перед якою обов’язковим є ІФА-тестування» – розповів Олег Лопатін.

«Швейцарські ІФА-тести, які ми передали лікарням від Фонду Порошенка є надзвичайно якісними, вони визначають імуноглобуліни двох типів: M і G. Якщо виявляють M, то перебіг захворювання є загостреним, якщо G – це означає, що в людини вже виробилися антитіла до COVID-19. Нашим лікарям це дозволить чітко визначити умови лікування їх пацієнтів. Обласна дитяча лікарня особливо потребує ІФА-тестів, адже досить часто постає необхідність тестування не лише маленьких пацієнтів, а також їх батьків. Відповідно, зростають ризики поширення інфекції в цій медичній установі. Фонд Петра Порошенка від команди «Європейської Солідарності» отримав необхідну інформацію і дуже швидко тести надійшли до тих лікарень, яким вони найбільш необхідні» – зазначив Іван Мирка.