Нововолинськ хоче повернути статус території пріоритетного розвитку

Місто обласного значення Нововолинськ наразі є дотаційним, однак керівництво мерії переконане: потрібно дати «зелене світло» бізнесу та інвесторам і тоді додаткові кошти з держави будуть непотрібні.  Про проблеми та перспективи розвитку Нововолинська йшлося 14 квітня під час зустрічі членів партії «Солідарність» – Блок Петра Порошенка та заступника міського голови Андрія Сторонського.

Народний депутат України Дмитро Лубінець, голова Волинської територіальної організації партії Блок Петра Порошенка «Солідарність»  та керівник місцевого осередку партії Ольга Лакиш зустрілись з керівництвом Нововолинська.

Заступник міського голови Андрій Сторонський розповів про низку проблем, які зараз існують. В першу чергу – це шахтарське питання.

Нагадаємо, що шахта №1 та №9 перебувають на межі закриття, а на добудову шахти №10 немає коштів. Окрім того, працівникам підприємства «Волиньвугілля» боргують заробітну плату.

Однак, це е єдине складне питання. Раніше Нововолинськ  мав спеціальний режим інвестиційної діяльності на території пріоритетного розвитку. Однак у 2006 році урядом був накладений мораторій на відповідний законт, тож і місто втратило особливий статус.

 «Ми маємо чимало іноземних підприємств, які розпочали свою діяльність саме тоді, коли у нас була територія пріоритетного розвитку. А це і робочі місця, і наповнення бюджету. Зараз же інвестори з насторогою заходять на наші ринки», – зауважив заступник міського голови. Він додав, що насправді, якщо дати наромальні умови для бізнесу, то дотації з боку держави Нововолинську будуть непотрібні. «Ми не хочемо постійно ходити з протягнутою рукою, ми хочемо працювати», – додав Андрій Сторонський. Він звернувся до представників «Солідарності» з проханням допомогти знову отримати статус території пріоритетного розвитку.

«Я вивчу це питання і звернуся у відповідні інституції. Насправді потрібно зсувати, чому був накладений мораторій,до того ж на стільки часу», – пообіцяв народний депутат Дмитро Лубінець.