Андрій Парубій передав засоби захисту для волинських медиків від Фонду Петра Порошенка

5 травня волинські лікарі отримали захисні костюми та окуляри від Фонду Петра Порошенка, які були закуплені коштом корпорації “ROSHEN”.

Народний депутат України від фракції «Європейська Солідарність» Андрій Парубій разом із партійцями зустрівся з медичними працівниками у різних куточках Волинської області та передав їм засоби для захисту від інфекційних захворювань. Кожна лікарня отримала по 100 захисних костюмів та по 10 пар спеціальних захисних окулярів.

Представники партії насамперед завітали до центральної міської лікарні Нововолинська, адже саме у цьому місті зафіксовано спалах захворювань на COVID-19. Станом на 5 травня, у Нововолинську зареєстровано 49 хворих на коронавірус, чиї аналізи підтверджені лабораторно, серед яких – декілька медичних працівників.

Головний лікар КНП «Нововолинська центральна міська лікарня» Віктор Мороз розповів, що ситуація із поширенням хвороби наразі є контрольованою, адже місцеві мешканці намагаються дотримуватися правил карантину. В той же час, актуальним залишається питання захисту медиків, тому підтримка від Фонду Петра Порошенка є дуже вчасною.

«Дякую Фонду Петра Порошенка за допомогу. Безумовно, в нас є велика потреба в засобах індивідуального захисту, які насамперед будуть використані медичними працівниками реанімаційного та інфекційного відділень при лікуванні хворих на коронавірус» – розповів Віктор Мороз.

Наступним закладом охорони здоров’я, який отримав захисні костюми та окуляри, стало Володимир-Волинське територіальне медичне об’єднання. На даний момент у лікарні проходять лікування 6 пацієнтів із діагнозом COVID-19, а загалом у медичній установі лабораторно підтвердили 13 випадків цього захворювання.

 «Я щиро вдячний партії «Європейська Солідарність» за допомогу, яку вона нам надала. Завдяки захисним костюмам та окулярам у нашій лікарні немає хворих працівників, тому ми функціонуємо в нормальному режимі. Ми висловлюємо подяку Андрію Володимировичу Парубію за те, що він приділив увагу і нашій установі» – зазначив медичний директор Володимир-Волинського ТМО Віталій Баюн.

«Захист лікаря – це захист кожного українця. В першу чергу допомога від «Європейської Солідарності» спрямована на підтримку лікарів. Дуже приємно, що сьогодні спостерігається загальнонаціональний рух підтримки медиків, тому Фонд Петра Порошенка буде і надалі підтримувати медпрацівників» – розповів Андрій Парубій під час відвідин лікарні у Володимирі-Волинському.

Далі допомога попрямувала до Любомля, де директор Любомльського територіального медичного об’єднання Володимир Дибель ознайомив Андрія Парубія та партійців із поточним станом справ у лікарні. У нього викликає занепокоєння невизначеність із реалізацією медичної реформи, оскільки медустанова підготувалася до імплементації її положень, але труднощі із отриманням коштів від Національної служби здоров’я можуть звести усі зусилля нанівець. І хоча Любомльський район єдиний на Волині, де не зафіксували випадків інфікування COVID-19, хворих до Любомльського ТМО направляють із сусідніх районів, адже лікарня визначена однією із опорних. Саме тому необхідно постійно дбати про захист медиків.

«Ми дуже вдячні за допомогу Фонду Порошенка. Вона є дуже доречною і актуальною саме зараз» – зазначив Володимир Дибель.

«Ми щиро вдячні за таку допомогу нашому закладу, тому що це дуже важливо для захисту нашого медичного персоналу. Оскільки ми є прикордонним районом, всі люди, які повертаються до України, можуть бути потенційно інфікованими. У випадку діагностування пневмонії або підозри на коронавірус у наших пацієнтів, весь персонал лікарні повинен бути захищеним. Крім того, ми постійно обстежуємо наших медичних працівників, робимо ПЛР-тести лікарям інфекційного відділення, які працювали із хворими на коронавірус. Дякувати Богу, всі наші колеги є здоровими і сподіваємося, що засоби захисту будуть нам в нагоді» – розповіла медичний директор Любомльського ТМО Наталія Ліщук.

Після Любомля Андрій Парубій завітав до Ратного, щоб передати засоби захисту для персоналу центральної районної лікарні. Директор цієї установи Михайло Бегаль ознайомив народного депутата із роботою медзакладу та зауважив, що всі працівники суворо дотримуються усіх санітарних норм. Незважаючи на непрості часи, у лікарні завершується ремонт декількох відділень, а територія доглянута та впорядкована. Однак питання захисту медпрацівників є чи не найбільш актуальним, адже за добу, як зазначив пан Бегаль, персонал використовує в середньому 18 захисних костюмів.

«Дана допомога, звичайно, є дуже доречною, враховуючи необхідність постійної готовності до протидії інфекції. Пацієнти із підозрою на COVID-19 надходять до нас постійно, тому інфекційне відділення працює в повному захисті. Раз на два-три дні ми відправляємо аналізи для полімеразної ланцюгової реакції до Волинського обласного лабораторного центру в Луцьку. Безпека є пріоритетом у нашій лікарні, тому весь наш персонал навчений правилам використання засобів індивідуального захисту. Дай Боже, щоб було більше такої допомоги» – зазначив Михайло Бегаль.

«Сьогодні ми відвідали чотири міста Волинської області – Нововолинськ, Володимир-Волинський, Любомль та Ратне. Нашим головним завданням було передати в кожну лікарню захисні костюми та окуляри від Фонду Петра Порошенка та «Європейської Солідарності» для того, щоб максимально посприяти лікарям, які знаходяться на передовій боротьби з інфекцією. В різних районах є різна ситуація – в деяких більша кількість інфікованих, у деяких – менша, але ми усвідомлюємо, що в будь-який момент може бути загострення, тому важливо, щоб у такому разі лікарі, які першими контактують з хворими, були надійно захищеними. У такому разі кожен із нас буде впевнений, що вони зможуть виконати свій обов’язок і врятувати людей» – розповів Андрій Парубій на звершення свого візиту до лікарень Волині.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*