Медичні заклади Волині не готові до виявлення та протидії поширення коронавірусу

Медичні заклади Волині не готові до виявлення та протидії поширення коронавірусу.

Волинська територіальна організація Політичної Партії «Європейська Солідарність» надіслала запит до Управління охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації, щоб визначити готовність медичних установ області до тестування на COVID-19.

Станом на 19 березня, отримано відповіді від 25 лікарень та поліклінік Волині. Як випливає із наданої інформації, у медичних закладах відсутні тести на коронавірус. Зокрема в обласній лікарні повідомляють про те що замовили 400 одиниць тестів. Деякі з них вказали, що замовили тести та очікують на їх доставку до кінця цього тижня. В той же час, лікарні забезпечені дезінфікуючими засобами. Тобто одяг, використані інструменти вони зможуть утилізувати. Також повідомляють про посилений режим дезинфекції приміщень.

Проте у відповідях не зазначають чи мають медзаклади бокси для транспортування хворих до місця лікування. Чи підготовленні відповідні палати для хворих,  обладнані відповідним барєром для непоширення вірусу. Мовчать про засоби особистого захисту лікарів які оглядатимуть підозрілих на інфікованих covid-19.

Влада через непрофесійні рішення виявилася неготовою до виявлення COVID-19, адже в області наразі немає жодного тесту на коронавірус. Уряд не виділив, не закупив, не доніс до кожного закладу відповідне забезпечення. На місцях ймовірно чекали на допомогу згори. Враховуючи, що наша область є прикордонною, де ризик поширення вірусу є високим, ситуація виглядає абсолютно неконтрольованою.

З огляду на наради, що проходять в обласній раді та інших місцевих радах можна зрозуміти що місцеве самоврядування сьогодні залишилось сам на сам у боротьбі з поширенням вірусу.

Волинська Солідарність наголошує, що єдиним захистом від потенційної загрози для волинян на сьогоднішній день залишається суворе дотримання правил карантину.

Волинська Солідарність готова долучитися до допомоги всіма можливими засобами.

Пресслужба територіальної організації

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*