Жінки “Європейської солідарності” Волині разом з експертами обговорили гендерну рівність

На запрошення громадської активістки та журналістки Ірини Мусій представники жіночого крила «Європейської солідарності» Волині Ірина Башук та Христина Клітюк побували на обговоренні гендерної рівності та дізналися, чому це важливо для чоловіків.

Спікерами-профеміністами були сімейний радник, очільник Волинської правозахисної громадської організації “Велес Плюс” Віктор Вальчук та менеджер з комунікації Українського жіночого фонду Микола Ябченко, які поділилися власним досвідом того, як вони «прийшли» до фемінізму.

Батько двох синів Микола Ябченко каже, що його дітям «пощастило», бо вони народились хлопцями, а отже у сучасному світі нерівних можливостей мають привілеї над жінками. За його словами, жінки дискримінуються лише тому, що вони – жінки.

«Жінкам менше платять не тому, що вони виконують якусь роботу гірше, а просто тому, що вони жінки. Є хатня роботу, яку чоловіки не помічають, мовляв, вони заробляють гроші і мусять відпочити, а те, що дружина так само повертається з роботи і ще 2-3 години стоїть на кухні, що називається непродуктивна неоплачувана праця…», – розмірковував менеджер з комунікації Українського жіночого фонду Микола Ябченко.

«Для мене фемінізм почався з того, що за часи своєї роботи у правоохоронних органах я бачив ставлення чоловіків до жінок. Вона повинна, бо вона – жінка чи дівчинка… Вибачте, але ніхто нікому нічого не винен! Часто жінки розповідають, мовляв, так, чоловік мене не б’є, але не пускає на роботу. Крім того, багато жінок не ідентифікують себе як постраждалу від економічного насильства. Є жінки, які приходять на консультацію до юристів, але не можуть подати жодної заяви чи скарги, бо у них відсутні документи: ні свідоцтва про шлюб, ні свідоцтво про народження дітей… Всі документи у папочці в чоловіка!?», – розповів Віктор Вальчук.

За його словами, дискримінація починається у кожній родині із самого малечку: дівчатка ходять лише в рожевому і граються лише ляльками.

«Зрозумівши це, я почав давати своєму сину право вибору. Краще пізно, ніж ніколи. І перш ніж йти кудись гуляти з ним, я завжди питаю, куди він хоче. Може дитина хоче залишитися вдома і просто відпочити», – радить правозахисник Віктор Вальчук.

Він також наголосив на тому, що держава витрачає мільярди гривень на ліквідацію наслідків дискримінації, торгівлі людьми та домашнього насильства, замість того, щоб попереджати усі ці речі.

Фахівець із зав’язків з громадськістю «Європейської солідарності» Волині Христина Клітюк вважає, що питання гендерної рівності повинне бути актуальним до того часу, поки не зникне цей надуманий стереотип, що чоловіки кращі за жінок і навпаки.

«Європейська солідарність» виступає за гендерну рівність. Наша політична сила навіть дотрималася гендерної квоти у новообраному парламенті. Процентне співвідношення чоловіків та жінок у «Європейської солідарності» і новій Верховній Раді виглядає гендерно збалансованим – 37% жінок», – зауважила Христина Клітюк.

DSC_0083 DSC_0077 DSC_0074 DSC_0085 DSC_0088 DSC_0089

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*