Волинська «Солідарність» разом з аналітиками «Центру UA» обговорили діяльність політичних партій в Україні

Представники громадської організації «Центр UA» побували в офісі Волинської територіальної організації «Блок Петра Порошенка «Солідарність», де обговорили зміни до державної політики у сфері діяльності політичних партій.

Чимала увага до діяльності партій на разі прикута через те, що партії були і залишаються ключовими гравцями в політиці, але, на думку представників «Центр UA», вони заледве виконують функцію об’єднання громадян. Саме тому ця громадська організація ініціювала обговорення проблем діяльності партій з регіональними осередками різних політичних сил.

Так, Єгор Поляков разом із Андрієм Андрушківим цікавилися у голови Волинської територіальної організації Партії «Блок Петра Порошенка» Івана Мирки фінансуванням політичних партій, механізмами прийняття рішень всередині партії, «технічними» партіями та чи формують партії раціональну політику у гонитві за владою.

Щодо фінансування партій, то Іван Мирка розповів, що «Блок Петра Порошенка «Солідарність» цьогоріч отримала одну з найбільших часток державного фінансування серед партій – майже 22 відсотки від загального бюджету, а це півмільярда гривень, які розподіляються між обласними організаціями.

«Наразі волинська організація має 16 районних осередків, 4 міських, 29 штатних одиниць. Ми маємо наш обласний бюджет, який здебільшого йде на оплату оренди за приміщення та на заробітну плату працівникам», – розповів Іван Мирка.

Стосовно «внутрішньої» партійної кухні, експерти запитували, чи повинна держава втручатися в неї: змушувати писати типові статути, робити праймеріз напередодні виборів тощо.

«Це, на мою думку, те ж саме, що стосується і фінансування. «Пробили» фінансування, наступним кроком буде система прийняття рішень. З’явиться на місцях так звана еліта, яка з часом потрапить у центральні керівні органи і почне формувати закони, які і впливатимуть на внутрішню «кухню», – вважає голова волинської «Солідарності».

Представник «Центр UA» Єгор Поляков закцентував увагу на «технічних» партіях, які фактично не провадять ніякої діяльності й існують для того, щоб перепродатися або ж отримати квоти у виборчих комісіях.

На думку Івана Мирка, існування «технічних» партій знижує довіру громадян і якщо такі партії не беруть участі у загальнонаціональних виборах, то їхнє право отримувати представництво у виборчих комісіях варто обмежити. До слова, за інформацією «Центр UA», 80% українців не довіряють партіям, а 76% вважають, що жодна з партій не захищає їхні інтереси.

Волинь стала 11 областю, де побували експерти ГО «Центр UA». Як розповів аналітик Андрій Андрушків, на основі спілкування з представниками політичних сил буде сформована Зелене книга проблем та альтернативні рішення, а згодом – Біла книга – своєрідний дороговказ нагальних змін, у тому числі законодавчих, які сприятимуть зміцненню партійної системи України.

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*