Курс на ЄС: чи стануть наміри України реальністю

Під час брифінгу з лідером Сербії Александаром Вучичем, який відбувся 3 липня, Президент України Петро Порошенко заявив, що до 2025-го року Україна має намір стати членом Євросоюзу.

Газета «Волинь-нова» запитала у волинян, чи вірять вони в таку перспективу держави. Серед опитаних – голова Волинської обласної організації Партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Роман Романюк,   член фракції «Солідарність» у Волинській обласній раді Віталій Заремба, голова Маневицької райдержадміністрації, член фракції «Солідарність» у Маневицькій райраді Андрій Линдюк.

«А чому б і ні? Вже бачимо перші приклади хорошого ставлення країн Євросоюзу до нас, маємо відкриті кордони, безвізовий режим. Вони підтримують Україну. Більше того, я переконаний, що якби нам “доброзичливці” менше ставили палки в колеса, то ми увійшли б в Євросоюз і раніше. Але членство не повинно бути самоціллю. Маємо наблизити наші стандарти до європейського рівня. Нам треба будувати Європу у себе вдома, доводити, що ми не тільки її географічний центр. У нас є все для того, щоб люди жили достойно, розвивалася економіка, наука… Маємо родючі землі, талановитих інженерів, учених. Треба тільки покінчити зі звичкою, яка йде від часів Союзу, перестати плакатися і чекати, що хтось прийде і зробить для нас забезпечене і комфортне життя. Варто мобілізуватися, згуртуватися і створити його самим. Тоді Євросоюз сам запросить нас стати його членом», – переконаний Роман Романюк.

IMG_6984

Віталій Заремба налаштований менш оптимістично, адже вважає, що наша держава поки що не має вагомих передумов для вступу в ЄС. «Можна вірити чи не вірити. Але є закони, які регулюють соціально-економічний розвиток країни, суспільно-політичну ситуацію. Процеси, які відбуваються в Україні, свідчать, що нам ще потрібна велика підготовка. Повинні бути вагомі передумови для вступу. Наразі вони в нас відсутні. Це – одне. І друге: будьмо прагматиками – нас поки що не дуже там хочуть бачити. Отож, зважаючи на це, думаю, що нереально у 2025-му році отримати членство в Євросоюзі», – каже депутат.

10241_6mZLvVPwI57f_w_687

Андрій Линдюк переконаний, що якщо не просто вірити, а й робити все, залежне від нас, то вступ у ЄС до 2025-го року – цілком реальний крок для України. «Якщо ми всі не просто повіримо, а й робитимемо все, від нас залежне, то це стане реальністю. Раніше Петро Олексійович заявляв про те, що з країнами ЄС запрацює безвізовий режим, і багато людей сприймали це скептично. Але то були не просто слова, для їх реалізації серйозно працювала дипломатія. Тому я цілком вірю в те, що найближчим часом Україна стане членом Євросоюзу. І це залежить не лише від президента, а й від кожного громадянина. Сьогодні дуже багато наших земляків їдуть до Європи як туристи чи заробітчани. Незалежно від мети перебування в іншій державі, маємо показати, маємо показати, що є законослухняними, аби європейці прийняли, як своїх, і ніяка країна не відкинула нас, сказавши: “Чого ми будемо цих голодранців і невігласів приєднувати?”. Потрібно демонструвати. Що в Україні живуть розумні, виховані, працьовиті люди, які заслуговують на кращий рівень життя», – таку думку має голова Маневицької РДА.

5a673f4f96f93

За матеріалами газети «Волинь-нова»

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*