Депутати від «Солідарності» добиваються, щоб до села Самоволя курсувала маршрутка

Депутати Павлівської ОТГ, члени Партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Оксана Ткачова та Людмила Косик добиваються, щоб до села Самоволя курсувала маршрутка. Голова громади Андрій Сапожник готовий їхати в область, щоб посприяти вирішенню цього питання. Про це пише інтернет-видання «БУГ».

img_2051-768x512

Село Самоволя віддалене і останні два роки сюди маршрутка не ходить. Кажуть, невигідний рейс і жоден перевізник не погоджується його брати.

«У нас була маршрутка Самоволя–Михалє, їздила чотири роки три рази на день: вранці, в обід і ввечері. Людям було добре, але на наступний термін перевізник не виграв цього маршруту і ніхто більше його не взяв. Так село залишилося без транспортного сполучення на два роки. Цієї весни інший перевізник поїздив десять днів по два рейси в день і відмовився, сказав – невигідно. Ми це питання піднімали на сесії. Голова Андрій Сапожник нас підтримує. Знайшов людину, яка погодилася на цей рейс», – розповідає депутат Оксана Ткачова.

img_2087

Як повідомив голова Павлівської ОТГ, щоб заохотити перевізника на цей маршрут, сільська рада погоджується доплачувати за перевезення пільгових категорій громадян. Такого перевізника вже знайшли і відповідні документи передали на обласну адміністрацію. Але дозвіл йому поки не дають.

Обидва депутати Оксана Ткачова і Людмила Косик готові їхати разом із сільським головою Андрієм Сапожником в область та відстоювати думку односельчан. У село має ходити маршрутка – вважають люди.

Самоволя розташоване в куточку на межі Волинської та Львівської областей. У ньому менше ста дворів. Попри всі негаразди – віддаленість від траси, безробіття – село не занепадає. Тут є церква, клуб, фельдшерсько-акушерський пункт, магазин, дитячий садочок і початкова школа. Тридцять років тому населення складало 440 осіб, зараз – 400. Мешканці виживають, як можуть, багато молоді їде на заробітки. Люди старшого віку стараються виручити якісь кошти із продажу продукції, вирощеної в підсобному господарстві. Є й такі, що продають лісові ягоди, гриби на ринку. Хтось доїжджає на роботу у місто Сокаль Львівської області, хтось – в Іваничі. Регулярне транспортне сполучення вирішило б багато питань для жителів села.

«У садочку є 20 діток, у школі – 15. І до 2-х років діток 15 набереться. Село має перспективу жити, якби молодь мала роботу. Є всі умови для дітей. Садочок гарний. Перекрили дах, зробили ремонт. Було трохи холодно взимку, бо приміщення велике, тому кладемо теплу підлогу в ігровій кімнаті. Виграли проект на 20 тисяч гривень, сільська рада додала 15 тисяч і від громади 6 тисяч гривень зібрали. Гроші маємо на матеріали, а роботи проводимо своїми силами»,  – каже завідувач дитячим садочком Людмила Косик.

img_2074-1

img_2071

Жінка занепокоєна тим, що молоді сім’ї виїжджають із Самоволі, купують будинки в інших селах, які у вигідному транспортному сполученні. Тому вона дуже хоче, щоб у село відновили рух громадського транспорту.

img_2055

img_2060

img_2062

 

img_2065

img_2077

img_2078

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*