Делегація зі Сходу переймала досвід децентралізації у волинян

Днями на базі Ковельського району Волинської області відбулося чимало заходів у рамках співпраці між Сходом та Заходом. Делегація з Донеччини мала змогу побачити практичні шлях реалізації реформи №1 в Україні, а саме – децентралізації.

img_4212

Чимале представництво зі Сходу на чолі з народним депутатом України Дмитром Лубінецем прибуло на Волинь, а саме голова Мангушської районної ради Володимир Топузов та його заступник Ганна Цибалова, голова Мангушської селищної ради Олександр Котенжи, сільський голова Урзуфу Іван Попов, заступник голови Нікольської районної ради Ірина Плавська, голова Волновської районної ради Валерій Лубінець, завідувач сектором з внутрішньої політики, зав’язків з громадськістю та засобами масової інформації виконавчого апарату Волноваської районної ради Валентина Вервейко, начальник відділення фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Волноваському районі Іван Вервейко, голова Прохорівської сільської ради Волноваського району Ія Колле.

img_4211

Наразі У цих районах не створено жодної громади, адже процес ускладнюється ще й тим, що на території Донеччини відбувається АТО. В свою чергу, Ковельський район – лідер в Україні по впровадженню децентралізацій них реформ. Наразі уже успішно працює п’ять ОТГ, ще до однієї, Колодяжнянської, незабаром відбудуться вибори, тож у районі лишиться лише одна необ’єднана громада. Чимала заслуга такого успіху робота голови Ковельської РДА, депутата Волинської обласної ради з фракції «Солідарність» Віктора Козака. «що децентралізація — це перш за все ресурсний, адміністративний, фінансовий потенціал громад, це якісний рівень  послуг наближених до населення, по-друге  це – зміна світогляду.  Аби розвивались  і багатшали наші села і селища   цей світогляд час змінювати», – зауважив він.

img_4215

Народний депутат України в свою чергу подякував присутнім за те, що діляться досвідом, адже зараз дуже важливо, щоб люди, які відповідатимуть за децентралізацію в своїх районах на Донеччині побачили, як насправді це працює.

Присутні мали можливість також поспілкуватись  з лідерами місцевих об’єднаних територіальних громад  Сергієм Гарбаруком, Голобським селищним головою та Романом Троцюком, Дубівським сільським головою. Зокрема вони поділились й наболівшим, а це в першу черг, відсутність кадрів, адже люди не хочуть їхати працювати у села. Однак є й чимало плюсів, тому що зросли надходження у бюджети й, відповідно, вдалося відремонтувати дороги й чимало соціальних закладів. До того ж, тепер у радах абсолютно відсутня політика, адже усі займаються важливими господарськими питаннями.

img_4203

Ще одна проблема – малокомплектні школи, але ж зрозуміло, що якщо на весь заклад є лише п’ять дітей, то утримувати школу не рентабельно. Тож активно впроваджується програма шкільного автобуса й дітей підвозять у опорну школу.

Також у новостворених громадах планують створити муніципальну поліцію.

В делегатів було чимало питань, тож зустріч тривала понад три години. Окрім, власне обговорення, гості два дні працювали на базі новостворених ОТГ.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*