Голови райрад із Волині увійшли до складу керівних органів Української асоціації голів районних та обласних рад

Голова Володимир-Волинської районної ради, голова районної організації політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Роман Гук у складі делегації з Волині побував на з’їзді Української асоціації районних та обласних рад, що відбувся 17 лютого у Києві. За підсумками голосування делегатів з’їзду його, з-поміж інших голів районних рад нашої області, було обрано до складу правління асоціації – керівного органу, який приймає рішення з усіх питань статутної діяльності у періоди між засіданнями з’їзду.

 Власне, до повноважень правління належить ухвалення рішень про прийом в члени асоціації, скликання чергових з’їздів, утворення та ліквідація секцій, відділень, спілок, координаційних рад, комісій та інших робочих органів асоціації, прийняття рішень про заснування засобів масової інформації, навчальних, освітніх, та інших установ і закладів, неприбуткових фондів, а також затвердження символіки, звань та відзнак асоціації.

А загалом, членство районної чи обласної ради в асоціації дає змогу органам місцевого самоврядування отримувати постійну консультаційну та інформаційну допомогу у здійсненні своїх повноважень, а також брати безпосередню участь у підготовці та розгляді проектів нормативних документів, які стосуються діяльності рад.

Іще один з керівників місцевих рад із Волині – голова Ковельської райради Андрій Броїло – був обраний до президії асоціації, яка переважно контролює фінансово-господарську діяльність секретаріату та вносить пропозиції президенту асоціації щодо основних напрямів діяльності.

У засіданні з’їзду брали участь Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, в.о.Держсекретаря Мінагрополітики Андрій Пивоваров, Голова Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергій Власенко. Тож в ході кількагодинної роботи делегатами було обговорено з представниками влади перспективи подальшого розвитку місцевого самоврядування субрегіонального та регіонального рівнів.

До лав асоціації в цей день вступили 22 нові районні ради. Так об’єднання підсилилось представниками Дніпропетровської, Вінницької, Донецької області, Київської, Одеської, Хмельницької та Чернігівської областей. Таким чином, на сьогодні, асоціація представляє інтереси 428 районних рад.

Одноголосну підтримку делегатів отримали звернення до перших посадових осіб держави. Зокрема, місцеві представництва консолідовано виступили за пришвидшення розгляду децентралізаційних законів, у тому числі із земельних та податкових питань. Були підтримані ініціатива врегулювання безперервної роботи місцевих рад, на території яких діють військово-цивільні адміністрації, та звернення до Кабміну і НКРЕ щодо повернення пільгових тарифів на вуличне освітлення в населених пунктах.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*