Волиняни переймають досвід децентралізації у Польщі

У Любліні 29 вересня розпочався Конгрес ініціатив Східної Європи. Чимало лекцій присвячені децентралізації влади. Переймати досвід колег поїхав й голова Волинської територіальної організації партії Блок Петра Порошенка «Солідарність» Роман Романюк.

0obwurwopf8

Вже п’ятий раз у Польщі відбувається Конгрес ініціатив Східної Європи. Чимало експертів з різних галузей виступають з доповідями по важливих темах. Мета заходу – заохочення до ефективного і тривалого транскордонного співробітництва, зміцнення співпраці в цілях розвитку, інтеграція спільнот, активізація діалогу між органами місцевої та регіональної влади.

Так, в перший день форуму між Луцьком та Любліном відбулося підписання меморандуму про поглиблення співпраці між цими містами, адже 2016 рік – ювілейний, двадцять років тому розпочались ділові та партнерські стосунки між згаданими населеними пунктами.

qf4bsnalr4y

Сьогодні ж ключова тема – децентралізація влади. У Польщі відповідна реформа відбулася давно та успішно функціонує. Україна ж лише на шляху до децентралізації, проте вже певні напрацювання. Тож дізнатись про польський досвід та проблеми й перспективи реформування – дуже актуально для українців.

«Я дуже радий, що маю можливість поспілкуватись з колегами у Польщі. Вони уже пройшли цей шлях, тож на власному прикладі можуть розказати, як краще впроваджувати реформи з децентралізації влади, як доносити інформацію до населення та заохочувати громади для об’єднання. Думаю цей Конгрес дасть багато нових можливостей для нас», – зауважив Роман Романюк.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*