В ЦЕНТРАЛЬНОМУ ПАРКУ ЛУЧАНИ КУШТУЮТЬ УКРАЇНСЬКІ СТРАВИ

Похмура погода не завадила лучанам прийти у Парк культури та відпочинку імені Лесі Українки. 25 вересня тут відбувається Фестиваль національної кухні. Захід відбувся під патронатом депутата Луцької міської ради з фракції “Солідарність” Петра Нестерука. Про це інформує Волинський інформаційний портал.

Уздовж головної алеї парку розмістилися ятки з різноманітними стравами української кухні: від смаженого кабана до канапок із салом. Заклади та підприємства презентують різноманітні солодощі, випічку, молочні продукти, домашні ковбаси. У прохолодну погоду не обходиться і без зігріваючих напоїв: дітей частують трав’яним чаєм, а дорослих – глінтвейном та медовухою.

До слова, такий фестиваль в обласному центрі проходить вже вчетверте. Спершу захід позиціонував себе як Фестиваль вареників, утім, з часом формат розширили.

«На фестивалі представлені і гончарі, і медовари, і виробники вишиванок – все, що пов’язано з українською культурою. Якщо говорити, чим він відрізняється від інших подібних заходів, то це напевно тим, що тут дуже багато «халявної» їжі. 500 порцій вареників – повноцінних порцій: по шість вареничків зі сметаною, все, як має бути. Так само 500 порцій українського борщу, який буде безпосередньо тут приготований і ввечері гості фестивалю його спробують», – розповів організатор, голова громадської організації «Volfest» Валерій Пельц.

Власне, однією з особливостей заходу є те, що страви готують просто перед відвідувачами. Так, перед тим, як скуштувати борщ, вареники чи куліш, гості зможуть поспостерігати за процесом його приготування.

Та не їжею єдиною: для відвідувачів підготували насичену культурну та розважальну програму. Тут виступають виконавці української музики, серед яких – і Волинський народний хор. А для наймолодших відвідувачів підготували цікаву програму з конкурсами, розвагами та вікторинами. Увечері ж на всіх охочих чекає українська дискотека.

До організації смачного дійства долучилося чимало людей. «Хотілося би подякувати партнерам, які постійно допомагають. Це і міський голова Микола Романюк, і депутат Луцької міської ради Петро Нестерук, і торгова марка «Лімо», яка забезпечує вареничне частування. Спонсорів дуже багато, щоб перерахувати їх, треба чимало часу. Майже всі вони себе представляють на фестивалі», – зауважив Пельц.

Тож всіх лучан, хто ще не відвідав фестиваль, кличуть долучатися до свята національної кухні. Навіть у найвибагливіших гурманів очі будуть розбігатися від кількості смаколиків. «Тут стільки всього цікавого і смачного. Хотілося би спробувати все, але, мабуть, не вдасться. Точно скуштую м’яса, куліша, і звісно, борщу – перевірю, чий смачніший: тутешній чи той, який приготувала дружина. А взагалі це чудовий фестиваль і місту потрібно побільше таких заходів. Бо важливо популяризувати не тільки українську кухню, а й загалом сімейне дозвілля в Луцьку. Щоб не тільки місцеві жителі, а й гості з інших міст могли сюди прийти, гарно провести час із дітками, а потім ще не раз приїжджали до Луцька, знаючи, що тут багато цікавого», – зауважив спонсор дійства, депутат міськради з фракції “Солідарність” Петро Нестерук.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*