Волиняни взяли участь у круглому столі на тему: «Перспективи та особливості приватизації ДП «Укрспирт»

У четвер, 18 лютого, в місті Києві відбувся «круглий стіл» на тему: «Перспективи та особливості приватизації ДП «Укрспирт», який був ініційований Спеціальною контрольною комісією Верховної Ради України з питань приватизації. Про це йдеться на сайті Луцької міської ради.

Участь у засіданні взяли й представники робочої групи з міста Луцька член постійної комісії міської ради з питань торгівлі, послуг та розвитку підприємництва, депутат з фракції «Солідарність» Петро Нестерук та його однопартієць, член виконавчого комітету, заступника голови Громадської ради при Луцькому міському голові Сергія Романчука.

Під час «круглого столу» наголошувалось, що всупереч проголошеному курсу на децентралізацію, державне підприємство спиртової та лікеро-горілчаної  промисловості є централізованою структурою, основна маса податків та платежів якої залишається за місцем реєстрації ДП «Укрспирт» – у м. Бровари Київської області.

В ході розмови піднімалось й питання Луцького спирто-горілчаного комбінату, який також входить до ДП «Укрспирт». Це підприємство в структурі концерну є унікальним, оскільки воно єдине, на якому окрім виробництва спирту, проводиться розлив алкогольних та інших напоїв у пляшки. А отже, попри загальну збитковість галузі, Луцький СГК може приносити прибуток і наповнювати бюджет виробляючи спирто-горілчані та інші вироби.

Зважаючи на необхідність наповнення міського бюджету при збільшеному навантаженні на захищені статті видатків, робочою групою від Луцької міської ради, було запропоновано наступне:

1. Повернути Луцькому спирто-горілчаному комбінату статус окремого підприємства з місцем реєстрації: місто Луцьк Волинської області, шляхом вилучення з Додатку 1 Постанови Кабінету міністрів України №672 від 28 липня 2010 р. «Про утворення Державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості» наступного пункту: «Державне підприємство Луцький спиртогорілчаний комбінат»;

2. При доопрацюванні проекту Закону України «Про особливості роздержавлення підприємств спиртової та лікеро-горілчаної промисловості», доповнити пункт 2 статті 4 розділу ІІ «Особливості приватизації та післяприватизаційна політика» наступним абзацом: «покупець об’єкта приватизації зобов’язаний провести його реєстрацію за місцем фактичного розташування»;

3. У разі неможливості виконання пунктів 1 та 2, створити робочу групу, до складу якої включити представників міста Луцька щодо розділення ДП «Луцький СГК» на два підприємства, напрямами діяльності яких будуть: виробництво спирту; виготовлення алкогольних та інших напоїв.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*