Ігор Новосад «Нововолинськ повинен стати містом успішних людей!»

Ігор Новосад – відомий підприємець, будівельник та реставратор не лише у межах Волині, а й України в цілому. На рахунку його підприємства чимало відомих архітектурних пам’яток, які, завдяки роботі його працівників отримали нове життя. Зокрема, останній з них на рідній Волині в Устилузі, де від реставрували музей відомого композитора Ігоря Стравінського. Цьогоріч Ігор Новосад вирішив спробувати себе у політиці та балотується в обласну раду від партії «Солідарність» – Блок Петра Порошенка.

Ігорю Івановичу, у вас власна справа, яка пов’язана з дуже цікавою галуззю – реставрацією. Чому ви вирішили працювати у цій сфері?

Насправді я мав зовсім іншу спеціальність. Однак вирішив змінити сферу діяльності, адже будівництво та реставрація – це цікава і творча робота. Я з захватом спостерігаю за тим, як старі архітектурні пам’ятки «оживають» та набувають того вигляду, який був століття, чи два тому.

А взагалі, під час відряджень за кордон я познайомився з керівником однієї фірми в Німеччині. Консультувався, потім навчався там на спеціальних курсах для будівельників, після чого отримав відповідний сертифікат. Вирішив спробувати себе в будівництві. Згодом не без теоретичної підтримки німецьких спеціалістів серйозно зацікавився реставрацією. Знайшов однодумців, які підтримали. Зараз моя фірма, «Нова Аркада», має держбудівську ліцензію на виконання всіх реставраційних робіт, в тому числі і позолоту.

Які об’єкти реставрувала ваша фірма?

Наша особлива гордість — володимир-волинські куполи, дах і ротонда Василівської церкви, північний фасад собору Різдва Христового, вали та будинок старого сейму, каплиці на вулиці Устилузькій. У Зимному — укріплення Успенського собору, внутрішні, зовнішні роботи, а також укріплення Троїцької церкви. Мої майстри працювали на модернізації об’єктів у Берестечку. Чимало ми працювали у Львові та області.

Також, не так давно завершили роботи над музеєм Ігоря Стравінського в Устилузі.

Чому ви хочете стати депутатом обласної ради?

Якщо чесно, то я, як підприємець, хотів би допомогти тим, хто має власну справу. Дехто може вважати, що це не правильно. Але бізнесмен – це не людина, яка працює лише для власного збагачення.

Ми ж повинні розуміти, що це людина, яка дає роботу іншим, відповідно платить заробітну плату. Підприємець сплачує податки, які ідуть на ті ж дороги, про які всі говорять. Тому ми повинні допомагати тим, хто бере на себе відповідальність і пробує розвивати власну справу, яка приносить користь усьому суспільству в цілому.

Але на місцевому рівні складно щось змінити, адже Податковий Кодекс, для прикладу, пишуть у Києві…

Звичайно, але достукатись до столиці легше, коли ти знаходишся у владних кабінетах. Тобто депутати обласної ради мають можливість примати звернення до уряду, чи конкретних міністерств. Голос цілої ради почують швидше, аніж голос одного підприємця з Нововолинська.

До того ж, Волинська обласна рада може приймати певні програми підтримки тих, чи інших ініціатив та напрямків.

Якщо ми вже заговорили про бізнес, то з 2001 по 2006 року у Нововолинську працював режим зони пріоритетного розвитку. Як ви вважаєте, чи варто його відновити?

По-перше, зона пріоритетного розвитку в нашому місті планувалась майже на тридцять років, а діяла менше десяти. Тож звичайно вона – потрібна.

Ви пам’ятаєте скільки дрібних підприємств відкрилось за той час?

Тоді ж розпочали роботу й флагмани нашого міста – ТОВ «Хан-Електробау Україна», ТОВ «БРВ-Україна», ТОВ «Кроноспан УА». Зараз вони забезпечують роботою сотні інших жителів.

Я «за» все, що допоможе підприємцям чесно вести бізнес. Саме тому зона пріоритетного року – це те питання, яке я хочу лобіювати у раді.

Яким ви б хотіли бачити своє місто за кілька років?

Нововолинськ повинен стати містом успішних людей! В нас є всі передумови для того, аби розвивати промисловість, відкривати нові підприємства, давати роботу жителям міста.

Я хочу, щоб наші люди не шукали кращої долі, а жили щасливі на своїй, рідній землі!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*