Анатолій Пархом’юк: «Нам не варто боятися децентралізації»

Анатолій Пархом’юк,  кандидат у депутати по виборчому округу № 29 до Луцької міської ради від Луцької міської організації партії «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ», директор Офісу реформ у Волинській області розповідає, що «адміністративна реформа в Україні, про яку говорять уже не один десяток років, врешті перейшла із площини розмов у реалії. 25 жовтня  5 об’єднаних громад на Волині – це Устилузька міська та Зимнівська сільська Володимир-Волинського району, Голобська та Велицька Ковельського і Смолигівська – Луцького району – проведуть вибори по-особливому. Переконаний: вони стануть успішним прикладом для наслідування.

Нам не варто боятися децентралізації і ми цілком маємо бути  готовими до такого устрою вже хоча б тому, що це свого часу дало поштовх успішному розвитку не лише сусідній Польщі, а майже всім європейським країнам. І  саме європейський шлях ми врешті однозначно обрали під час Революції Гідності.

Суть цієї реформи – віддати право громадам самостійно вирішувати основні питання, які стосуються покращення життя на їхній території. Головними, хто контролюватиме владу на місцях, є самі люди. В законі про місцеве самоврядування обов’язковими нормами є залучення мешканців – членів громад – до роботи спільно. Також має бути закон про місцевий референдум, який дозволить відкликати депутатів місцевих рад і голів громад. Чим сильнішою буде громада, тим сильнішим стане місцеве самоврядування. 

В основі децентралізації лежить ідея спроможної територіальної громади. І визначається ця спроможність прийнятою Кабміном Методикою. Там чітко прописано всі вимоги.

Насправді ж усе дуже просто: спроможна громада – така, яка має джерела наповнення свого бюджету, відповідну інфраструктуру, землю та гарні кадри з цікавими ідеями. Наголошую: людський ресурс – особлива цінність кожної громади.

За Європейською хартією місцевого самоврядування, котру ратифікувала й Україна і яка є частиною нашого законодавства, місцеве самоврядування – це «право і спроможність органів місцевого самоврядування… здійснювати регулювання й управління суттєвою часткою суспільних справ, які належать до їхньої компетенції, в інтересах місцевого населення».

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*