Роман Романюк: «До влади на місцях повинні прийти знавці своєї справи»

Півтора року тому українці вперше в історії обрали Президента в один тур. Вони віддали свій голос за Петра Порошенка, адже повірили йому, й недаремно. Зрозуміло, що владу завжди критикували, якою б вона не була, однак ще ніколи українській владі не було так складно, як зараз.

Президент отримав Україну з економічною кризою, розкраденою казною, російською армією на Сході та недієздатним парламентом. Під час виборів до Верховної Ради українці проявили послідовність, як наслідок – Блок Петра Порошенка має найбільшу фракцію, а тому в державі є можливість приймати вкрай важливі рішення та проводити реформи.

Завершальним етапом формування сильної владної команди стануть вибори до місцевих рад, які відбудуться 25 жовтня. Люди, які будуть працювати на місцях, відповідатимуть за якісні зміни та належне управління окремими областями, районами та селами. І саме на цьому етапі важливим є розуміння єдності. Адже працювати з однодумцями завжди легше, бо тоді усі будують спільний дім, а не намагаються відтягти цеглинки на свою землю і спробувати звести власну садибу.

«Зараз дуже багато людей пишуть у Фейсбуці або розповідають на вулиці, що «Все погано!». Але чомусь ніхто не готовий взяти на себе відповідальність і щось змінити. Говорити завжди легше, ніж діяти. Ми довгий час пропонували людям об’єднатись, наші двері були відкритими. У партійних списках зараз ви можете побачити й представників УДАРу та «Народного фронту», й волонтерів, й учасників АТО. Всі вони готові працювати на місцях, аби будувати міцну державу», – наголошує голова Волинської обласної організації партії «Солідарність» – Блок Петра Порошенка Роман Романюк.

Чимало політсил зараз розхитують ситуацію в країні, цим самим граючи на стороні Кремля. Ми вже бачили приклад, коли політичне протистояння всередині України призвело до загибелі невинних людей. Події 31 серпня під Верховною Радою мають дати нам серйозний урок.

Перед виборами з білбордів до нас звертаються з популістськими гаслами. Звичайно, всі ми хочемо, аби тарифи на комунальні послуги знизились. Однак давайте дивитись правді в очі. Пройшло фактично чверть століття з моменту розпаду Радянського Союзу, тож за цей час вичерпались і всі ресурси, які лишились з тих часів. Внутрішні комунікації в будинках застаріли, система опалення потребує повного оновлення, у ліфтах давно завершився термін експлуатації. Утримувати будинки стає дедалі дорожче, адже житловий фонд потребує капітального ремонту. У такій ситуації зниження тарифів приведе до хаосу і зупинки тих же ліфтів та котелень.

Така ж ситуація з армією. За рік Президенту України вдалося відродити армію. Звичайно, зараз більша частина видатків з бюджету іде саме на утримання війська, адже, як відомо, хто не годує своїх військових, рано чи пізно годуватиме чужих. Владі закидають й те, що волонтери «годують» армію. Так, не можна недооцінювати того, що роблять ці мужні люди. Вони, не шкодуючи себе, віддають свій час та кошти тим, хто захищає нас на Сході. Однак не треба й применшувати заслуги держави, адже ніхто не може забезпечити військових дороговартісною технікою, озброєнням та іншими інструментами.

До того ж, завдяки тим же популістам, які щороку ідуть на вибори, у нас скасували призов, а контрактну армію збудувати так і не спромоглись. Тож півтора року тому довелося все починати з нуля…

«Зараз ніхто не стоїть осторонь теми АТО. Нашим хлопцям там потрібен надійний тил. Майже вся наша команда так чи інакше допомагає армії. Для прикладу, на підприємстві Євгена Ткачука відремонтовано понад сто автівок, які поїхали в АТО, та й сам він возив допомогу хлопцям на передову. Володимир Дейна власним коштом та силами виготовляв «буржуйки», аби хлопці не мерзли взимку. Валентин Романюк постійно надає пальне для волонтерів, аби ті мали змогу передавати допомогу. Дмитро Василенко живе волонтерством, і навіть не можна перерахувати усі його добрі справи. Всі ми розуміємо, що наш обов’язок – допомагати тим, хто зараз забезпечує нам мир», –  розповідає Роман Романюк.

Завдяки формуванню армії та міжнародним домовленостям нам вдалося зупинити ворога, адже ні в кого не виникає сумніву, що без чіткої політики армія Путіна вже б стояла під Києвом. Тож Петро Порошенко – перший Президент України, який рішуче заявив про те, що наша держава не будуватиме дружніх стосунків зі Східними сусідами.

«Багато хто звинувачує владу у тому, що народ не став жити краще. Всі чекали економічного дива, яке не відбулося. Але подивимось правді в очі. Зараз гроші потрібно вкладати в армію, адже, якщо ми не збережемо Україну, не виборемо мир, то про яку економіку тоді можна буде говорити?» –  переконаний керівник волинської «Солідарності».

Влада не просто намагається втримати мир, але й проводить реформи, а такого в історії ще не було, щоб під час війни хтось йшов на масштабні зміни. Наразі Україна впроваджує децентралізацію, що дасть більше прав і можливостей для розвитку місцевим громадам. Саме вони повинні вирішувати, куди витрачати кошти та які об’єкти потрібні для села чи району.

Звичайно, може здатися, що реформи відбуваються повільно, але без влади на місцях мало що може зрушитись з мертвої точки. Наразі Волині бракує управлінців нової формації, які водночас є досвідченими спеціалістами в певній галузі. «Солідарність» зібрала саме таку команду. Крім того, ці люди готові взяти на себе відповідальність та працювати.

«Насправді, аби змінити світ навколо, потрібно не багато. Просто почати працювати. В нашій команді багато людей, які не бояться роботи», –  наголошує Роман Романюк.

Для прикладу, В’ячеслав Теліцин започаткував програму «Від будинку до району». Він забезпечує мешканців будинків реманентом та фарбою, а вони разом з ним наводять лад у своїх дворах. Адже не може бути так, що твоя власність закінчується за порогом квартири.

Для збереження країни необхідно налагоджувати комунікацією з областями на Сході. Волинь може цим похвалитися, адже має чимало соціально-важливих культурних проектів.

З ініціативи народного депутата України від Блоку Петра Порошенка Дмитра Лубінця Луцьк та Волноваха підписали меморандум про співпрацю. Тож чимало дітей зі Сходу мали нагоду перебувати у нас на відпочинку, жити в родинах та спілкуватись з однолітками.

Також Волинська обласна організація партії  «Солідарність» – Блок Петра Порошенка організувала акцію «Книга на Схід», в рамках якої жителі області приносили україномовні книги, які потім передавали на Донеччину.

Туди ж завдяки волонтерам направили дитяче харчування.

Більше того, в єдиній церкві УПЦ КП у Волновасі молодята відтепер вінчатимуться з волинськими коронами, які подарував Роман Романюк.

«На місцях до влади повинні прийти професіонали, які зможуть забезпечити стабільність та підґрунтя для розвитку України», – переконаний керівник партії.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*