Вшанували пам’ять волинян, які загинули у країнах Балтії

Актив Ковельської міської організації Блок Петра Порошенка «Солідарність» перебували у країнах Балтії з метою вшанування пам’яті українців, що загинули у роки другої світової війни.


«70 років минуло з часу закінчення війни, що залишила чимало понівечених доль, – говорить голова Ковельської МО БПП «Солідарність», кандидат історичних наук Олег Савчук. І не усі знають, що у 1944 році, коли радянські війська увійшли на терени Волині, молодь мобілізували до червоної армії у першу лінію фронту разом з штрафбатниками. А тому живими залишились лише ті, кого поранили. Велика кількість загиблих припадає на Естонію. Там довгий час росіяни не могли взяти добре укріплені території Нарви. Лише на одному плато між Балтикою та Чудським озером полягло близько 120 тисяч осіб. Цю ганьбу совєтське керівництво не визнавало ніколи. Лише у 1990-2000 роки краєзнавці визначили кількість загиблих. Натомість пам’ять загиблих солдат червоної армії почали вшановувати лише через тридцять років після війни (!) поставивши скромний обеліск. Ось вам і російська пропагандистська машина. Коли були живі учасники війни, то про загиблих не хотіли згадувати, а як повмирали, то розпочались грандіозні блюзнірські святкування.»


Лідери міської організації впорядкували місця пам’ятні місця наших загиблих волинян, вшанували їх пам’ять. Крім того, волиняни зустрілись з українською діаспорою в Естонії, хто молодими виїхав до цієї країни. «Естонці дуже підтримують українців у боротьбі з російським агресором. Пам’ятайте, ми завжди з вами – казали нам українці та естонці». На жаль, не усі поділяють цих думок. Велика російська група, що проживає в Естонії та Латвії є теж зазомбованими російським телебаченням та пропагандою і вороже ставляться до народів країн Балтії та України.
«Ми відчували і бачили, що естонці, латвійці мають ще чимало проблем. Високі ціни на енергоносії, на продукти харчування, безробіття на селах, порівняно невисокі зарплати. Але видно, що нації згуртовані, є самостійними, бачать перспективи та модернізують поступово свої держави. І це найважливіше. В своїй хаті і сила і воля. – говорить заст. голови Ковельської МО «Солідарність Петро Мякота».

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*